Борзнянська РДА
   Анонси
        


       Назад

       До 70 річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників

       Скільки бід і випробувань випало на долю нашої рідної землі, землі наших батьків і далеких предків, скільки ворожих зграй плюндрували наш край. Та кожного разу, коли звільнялася наша Батьківщина, вона знову поверталася до життя: засівалися поля, народжувалися діти, будувалися будинки…

       Чи не найстрашнішою була Велика Вітчизняна війна, що назавжди лишилася в пам”яті старшого покоління, адже не було жодної родини, в якій батько чи син, мати чи сестра не брали участі у боротьбі з ворогом.

       Нелегким було життя і тих, хто залишився на окупованій ворогом території, жінки-страждальниці весь тягар винесли на своїх плечах, рятуючи своїх дітей і чекаючи чоловіків із фронту.

       На всіх фронтах Великої Вітчизняної війни воювали уродженці Борзнянщини. Вони здійснювали сотні подвигів в ім'я Батьківщини.

       За подвиги на фронтах війни звання Героя Радянського Союзу удостоєні: П.І. Іллюшко з с. Берестовця, І.У. Харченко з с. Комарівки, який зі своїм підрозділом знешкодив 1245 бомб і 25 тисяч мін, командир батальйону В.М. Покидько з с. Ховми, який будучи тяжко пораненим керував боєм, сержант Ф.Р. Горбач з с. Ядути, який повторив подвиг О. Матросова. Житель с. Головеньки І.П. Яременко став повним кавалером ордена Слави. Уродженець с. Степанівки В.Г. Нетреба – став першим Героєм Радянського Союзу в Борзнянському районі.

       Тисячі воїнів нагороджені орденами і медалями, майже у кожному населеному пункті зберігаються могили тих, хто загинув під час боїв за визволення району, встановлені пам”ятники і обеліски на честь земляків, які не повернулися з війни.

       Дев'ятнадцять славетних чернігівців брали участь у Параді Перемоги в Москві. Серед них і уродженці Борзнянщини:

       Гордійчук Григорій Онисимович з м. Борзни, який брав участь у боях за Варшаву та Берлін, нагороджений орденами Слави ІІ і ІІІ ступенів, меделями;

       Пашко Григорій Денисович – уродженець с. Головеньки, брав участь у форсуванні Дніпра, у визволенні Чернігова, Луцька, нагороджений трьома орденами Червоної Зірки, двома орденами Слави, орденом Вітчизняної війни та медалями;

       Залозний Степан Федорович – житель с. Носелівка, служив у першому окремому полку бронепоїздів ім. Оляб”єва, нагороджений орденами і медалями.

       Не тьмяніє вдячна пам”ять нащадків про величний подвиг героїв, які загинули в боях за визволення України.

       Ровна І.В.
       начальник архівного відділу
       райдержадміністрації

       Назад       18 Серпня 2018 10:00
       17 Серпня 2018 08:00
       16 Серпня 2018 09:00
       09 Серпня 2018 10:00
       03 Серпня 2018 08:00
       23 Липня 2018 12:00