Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old

15 березня 2016

Сектор культури Борзнянської РДА

Адреса: 16400 Чернігівська область, м. Борзна, вул. П. Куліша, 105

Завідувач сектору культури районної державної адміністрації: Рогова Марія Григорівна

Тел. (04653) 2-11-04.

Про вилучення із переліку на заміщення посад на конкурсній основі деяких керівників комунальних закладів культури району

Оголошення про прийом документів для участі в конкурсі на посади керівників комунальних закладів культури району

Умови праці та матеріально-технічна база в комунальних закладах культури

Документи учасників конкурсу на заміщення вакантних посад керівників комунальних закладів культури району

Директор районного будинку культури:

Заплесвічка Наталія Леонідівна

Корнієнко Максим Володимирович

Директор Борзнянської районної централізованої бібліотечної системи:

Волошина Лариса Іванівна

Директор Борзнянського художньо-меморіального музею «Садиба народного художника України О.Саєнка:

Храпач Ніна Іванівна

Директор Борзнянського народного історико-краєзнавчого музею:

Черненко Ольга Анатоліївна

Базова мережа закладів культури району складає:

- 1 районний Будинок культури,

- 38 сільських клубних закладів (один приватний),

- центральна районна бібліотека,

- дитяча районна бібліотека,

- 37 сільських бібліотек-філій,

- музей-садиба народного художника України О. Саєнка,

- народний історико-краєзнавчий музей,

- Борзнянська дитяча музична школа та Ядутинський філіал ДМШ,

- кінотеатр «Промінь».

Інноваційні клубні заклади:

- Ядутинський будинок народної творчості,

- Красноставський будинок народної творчості,

- Кинашівський центр культури та дозвілля молоді,

- Любомудрівський сільський клуб-бібліотека,

- Іллінський сільський клуб-бібліотека,

- Адамовський сільський клуб бібліотека.

Посилена увага приділяється збереженню традиційної культури району, розвитку аматорського мистецтва. В клубних закладах району створені і діють 157 клубних формувань, з них –37 для дітей, 140 – аматорських колективів, кількість учасників – 1122 чол.

Гордістю району є чотири аматорських колективів, що носять звання «народний». Це народний аматорський театр та духовий оркестр Борзнянського районного Будинку культури, театр естрадних мініатюр «Незабудка» Красноставського будинку народної творчості і фольклорний колектив «Диво калинове» Красносільського СБК.

Борзнянський районний Будинок культури знаходиться в центрі міста за адресою: м. Борзна, вул. П. Куліша, 105. Приміщення спеціально збудоване і введене в експлуатацію в 1961 році. РБК має залу для глядачів на 450 місць.

Районний Будинок культури проводить роботу за трьома основними напрямками: культурно-просвітницька діяльність, організація дозвілля та розваг, госпрозрахункова діяльність. Будинок культури також є районним методичним центром, що надає методичну допомогу та співпрацює з сільськими закладами культури.

При РБК працюють 18 клубних формувань. Серед них п’ять дитячих танцювальних колективів, ансамбль української пісні «Родень», два дитячі вокальні колективи «Веселка» та «Перлинки», дитяча театральна студія при народному театрі, чоловічий вокальний ансамбль, гурток художнього читання, гуртки малих вокальний форм (сольного співу, дуети, квартети, тріо). Два колективи носять почесне звання «народний аматорський». Це колектив народного аматорського театру та народний аматорський духовий оркестр.

Один раз на місяць проводиться засідання любительського об’єднання «Супербабусі».

Районний Будинок культури співпрацює з усіма закладами культури району, закладами освіти, будинком дитячої та юнацької творчості, громадськими організаціями та різними установами.

Народний духовий оркестр РБК

Народний аматорський театр РБК

Дитячий вокальний гурт "Перлинки"

Дитячий танцювальний колектив "Промінчики"

Вокальний ансамбль "Супербабусі"

Дитячий вокальний гурт "Веселка"

Бібліотечно-бібліографічне обслуговування жителів району здійснюють 39 бібліотеки: 2 районні (центральна районна та дитяча), 37 сільських бібліотек-філіалів. Працюють також 3 клуби-бібліотеки в селах Любомудрівка, Адамівка, Іллінці. Населені пункти, де відсутні стаціонарні бібліотеки також охоплені бібліотечним обслуговуванням, в них відкриті 21 бібліотечний пункт.

Реалізація пріоритетного завдання бібліотек щодо інформаційної, освітньої та соціокультурної функції здійснюється за умови ефективного і повноцінного використання ресурсів. Тому важливою складовою діяльності бібліотек системи є формування бібліотечного фонду, його кількісний та якісний склад.

До послуг жителів району – 518445 примірників літератури. Фонд періодичних видань складає 36804 примірників, тобто 7% від загальної кількості видань. Борзнянщина має багату і цікаву історію. За допомогою інформаційних ресурсів, наявних у бібліотеках, працівники відтворюють шлях, який пройшла рідна земля, роблять помітний внесок у залучення користувачів до вивчення рідного слова, історії, сучасного життя.

Унікальні краєзнавчі матеріали розміщені в краєзнавчих куточках як ЦБ, так і сільських філій.

Особливої уваги заслуговують фотоальбоми. Зібрані матеріали часів Голодомору зі свідченнями тих, хто знав його не зі слів. Спомини солдатських вдів можна прочитати на хустинках скорботи.

Цікавим напрямком краєзнавчої роботи ЦБ є видавнича діяльність: бібліографічний покажчик «Борзнянщина: штрихи історії і сьогодення», інформаційні списки «Голодомор 1932-1933 рр. на Борзнянщині», «Чародій сонячних барв. О.Ф. Саєнко», пам`ятки користувачам «Славний нащадок свого роду. М.М. Кочубей», «Музеї Борзнянщини», «Прагнув краси, щоб віддати її іншим» (Андроник Лазарчук), «Співець жіночої долі. Ганна Барвінок», буклети «Воловиця – джерело отчої Землі». «Літературна сповідь про моє село» (Комарівська с-б/ф),«Шлях до духовного джерела», дайджест «Вулиці міста розповідають».

Борзнянська дитяча музична школа та філія у с. Ядутах, налічувала 122 учні.

Приміщення музичної школи знаходиться в центрі міста за адресою: 16400 м. Борзна, вул. Г. Барвінок, 48.

В школі діти отримують початкову музичну освіту з таких спеціальностей: фортепіано, скрипка, духові інструменти, баян, акордеон, бандура, вокал.

При дитячій музичній школі працюють колективи: дитячий хоровий колектив, ансамбль народних інструментів , ансамбль бандуристів «Калинове намисто», ансамбль скрипалів , квартет трубачів.

Ансамбль бандуристів "Калинове намисто"

Хоровий колектив ДМШ

У 1996 році відкрито після реконструкції "Музей-садиба народного художника України О.Ф. Саєнка", що розташований по вул. Партизанській, 58, який діє сьогодні не лише як музей митця, а і як осередок збереження, примноження та поширення історії, культури та традицій району. Щороку тут проводяться зустрічі з відомими людьми - уродженцями Борзнянщини, які проживають за межами району, області та України.

Художньо-меморіальний музей О. Саєнка проводить роботу по вивченню та збору експонатів, цікавих матеріалів, вивчає і пропагує колекцію старовинних робіт народних умільців Борзнянщини, що мають історичну цінність.

На території садиби – будинок Саєнків та флігель, в якому в передостанні роки свого життя, певний час проживала українська письменниця Ганна Барвінок.

О. Саєнко все своє життя прожив в Борзні, розвиваючи і підносячи на новий рівень монументально-декоративне мистецтво Чернігівщини. У його доробку понад 500 творів – монументальні панно, виконані технікою інкрустації соломкою, гобелени, вибійки, малярство, графіка.

Основний фонд музею налічує 328 експонатів, науково допоміжний фонд складають – 370 експонатів.

Робота народного історико-краєзнавчого музею спрямована на вивчення історії рідного краю, пропаганду матеріалів про видатних людей Борзнянщини в різних галузях науки, культури та мистецтва, популяризацію туристичних можливостей району. Музей налічує 1568 експонатів, з них 606 оригінальних.

Борзна не входить до числа туристичних центрів Чернігівщини, так, як наприклад, Новгород-Сіверський, Батурин, Ніжин. Але і в нашому районі є на що подивитись. Із Борзнянщиною пов’язані імена багатьох видатних людей.

В Борзні гетьман Брюховецький в 1663 році після знаменитої «Чорної ради» стратив своїх суперників в боротьбі за булаву Якима Сомка і Василя Золотаренка. В Борзні народився козацький лідер Семен Палій. Сотниками в Борзні ж довгий час були представники роду Забіл, із яких найбільш відомий Віктор Забіла, автор слів до романсу М. Глінки «Не щебечи соловейку», в якого не одноразово бував в гостях Т.Г. Шевченко.

Через Борзну проходила траурна процесія з тілом Кобзаря, якого везли для поховання з Петербургу до Канева. На місцях, де зупинялась траурна процесія встановлені пам’ятні знаки.

Є на Борзнянщині маленький хутор Мотронівка. На хуторі Мотронівка, де колись проживали письменник, етнограф та перекладач Пантелеймон Куліш, його дружина, письменниця Олександра Білозерська (Ганна Барвінок) та її брат, видавець Василь Білозерський, гостинно приймає відвідувачів історико-меморіальний комплекс "Ганнина пустинь».

На території Борзнянського району створений Меморіал Пам'яті Героям Крут. У січні 1918р. біля залізничної станції Крути стався бій більшовицьких військ із наспіх висланими назустріч трьомастами студентами і гімназистами Києва, котрі обороняли підступи до столиці і полягли смертю хоробрих.

Пам’ятка архітектури – Троїцька церква (1800) знаходиться в с. Нові Млини.

В Борзні діють Свято-Миколаївська (1768), Вознесенська (1857 ) та Василівська церкви.

В с. Головеньки діє дерев'яна унікальна Михайлівська церква яка зроблена без єдиного цвяха.