Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old

Культурне життя району

"Щастя, радості, любові нащедруємо доволі"

16 січня в залі дитячої музичної школи відбулося святкове дійство "Щастя, радості, любові нащедруєм ми доволі" Організаторами свята були викладачі та учасники жіночого вокального ансамблю "Рапсодія" Борзнянської музичної школи. В концертній програмі прийняли участь чоловічий вокальний ансамбль "Джерело" під керівництвом Романа Кизюна та жіночий вокальний ансамбль "Калинонька" Ядутинського БНТ, керівник Тамара Андрущенко. Відкрили свято вихованці та викладачі дитячої музичної школи знайомим для кожного з нас знаменитим твором Леонтовича "Щедрик". Присутніх у залі глядачів учаасники свята порадували українськими колядками, щедрівками. Атмосфера у залі була теплою, сімейною і в той же час урочистою. На закінчення свята учасників привітала завідувач сектору культури Борзнянської районної державної адміністрації Марія Рогова. Подякувала організаторам заходу та співучасникам  за неперевершені емоції від концерту, за високий рівень організації та виконавської майстерності. А також викладачам дитячої музичної школи за неоціненний вклад у розвиток творчих талантів та потенціалу у молодого покоління. Побажала учасникам завзятості і енергії, сили волі та витримки, яскравих здобутків на творчій ниві та вручила "Сертифікат на 1000 грн." керівнику колективу Олені Фесенкко.

17-01-2019 | 14:19

Всесвітній день дитини

До Всесвітнього дня дитини в районній бібліотеці для дітей було проведено правовий круїз «Подорож із казковими героями до Країни Права» з учнями 3-В класу Борзнянської ЗОШ І-ІІІ ст. імені Х. Алчевської. Діти з великою зацікавленість слухали розповідь бібліотекаря про одну з найважливіших проблем сучасного світу – порушення прав людини, особливо дитини. Маленькі читачі брали активну участь у казково-правовій вікторині «Казкові правопорушення», де разом з бібліотекарем шукали правопорушників у відомих казках та побували у ролі суддів, які оцінювали вчинки казкових героїв. Також діти із задоволенням грали в різноманітні ігри - «Долоньки радості», «Глухий телефон», «Зашнуруй шнурочок» та інші. 
Свято пройшло весело, цікаво та яскраво. Приємно, що під час заходу діти отримали позитивні емоції та гарний настрій. Всі присутні були нагороджені солодкими подарунками.
Для користувачів та гостей нашої бібліотеки діє книжково-ілюстративна виставка «Великі права маленької дитини».

20-11-2018 | 15:42

Міжнародний день толерантності

13 листопада в Борзнянській районній бібліотеці для дітей з нагоди відзначення Міжнародного дня толерантності жваво пройшла година міркування «Толерантність-шлях до згоди». Учні 8Б класу Борзнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Христини Алчевської активно  дискутували, про те, що означає поняття «толерантність», про розуміння толерантності в різних культурах, що залежить від історичного досвіду народів. Краще розкрити тему заходу допомогла відео презентація «Всі ми різні-всі ми рівні», де користувачі бібліотеки ознайомилися з мудрими  виловами  відомих письменників про толерантність.    Діти декламували вірші «Толерантність» та  "Доброта", уважно слухали притчі про терпимість, грали в сюжетно-рольові ігри на виявлення почуттів до ближнього, писали на паперових «Долоньках доброти» один одному компліменти, будували асоціативні ряди, де на кожну букву слів «толерантність» та «інтолерантність» підбирали синоніми, створили символічне “дерево толерантності” з побажаннями нашій планеті Земля. Психологічні тести допомогли перевірити наскільки терпимі діти один до одного, чи розуміють іншу людину, чи сприймають її такою, якою вона є, чи  запобігають конфліктним ситуаціям у спілкуванні з товаришами й дорослими. На завершення заходу  бібліотекар запропонувала учням деякі книги про толерантність, про дружбу, про взаємовідносини в колективі, які можна прочитати в бібліотеці, а потім спільно обговорити. Тим, хто зацікавився даним питанням,  слід звернути особливу увагу на цікаву книгу М. Гуровської-Адамчик «Дівчата з 13-ї вулиці». Всі присутні  вкотре переконалися, що толерантність це – мудрість і доброта, взаємодопомога і ввічливість, взаєморозуміння й чуйність, які треба виховувати в собі самому протягом усього життя.

14-11-2018 | 11:20

Круглий стіл "Право - мистецтво добра і справедливості"

Відповідно до Указу Президента України (від 14 листопада 2017року № 361/2017) 2018 рік оголошено Роком реалізації правопросвітницького проекту " Я маю право!".
Основні цілі проекту - інформування громадян щодо механізмів захисту їхніх прав у повсякденному житті, формування у суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав.
В рамках реалізації цього проекту в Борзнянській центральній районній бібліотеці відбулась зустріч за круглим столом : "Право - мистецтво добра і справедливості." В обговоренні взяли участь: Толочко Г. О.-завідувач Борзнянського районного центру управління державної міграційної служби в Чернігівській області, Літвін А. В. - начальник відділу Борзнянського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, Заєвська М. Л.- головний державний виконавець відділу ДВС, Дорошенко В. М.-головний спеціаліст відділу " Борзнянське бюро правової допомоги", Морська Л. М.- старший державний виконавець Борзнянського районного відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції в Чернігівській області,Таран О.С.- головний спеціаліст сектору у справах молоді та спорту райдержадміністрації.. 
Всі бажаючі отримали кваліфіковані відповіді спеціалістів з різних правових питань.

23-08-2018 | 10:30

Спасівський ярмарок

На передодні дня Преображення Господнього на міській площа Борзни відбувся  традиційний Спасівський ярмарок.          Словами вітання відкрила святкову ярмарку голова Борзнянської районної державної адміністрації Віра Проскура  та представила  новостворений,  за сприянням  районної державної адміністрації , районної ради  та сектору культури РДА  колектив барабанщиць   в супроводі народного аматорського духового оркестру РБК.          Учасники  народного аматорського  театру РБК  підготували театралізоване дійство «Веселий ярмарок».          В програмі  ярмарки  відбулися ігри  та конкурси для наймолодших  учасників свята – дітей, а також  конкурси:          - « Кращий народний майстер району»;          - «Кращий  пасічник району»;          - «Кращий  аматорський колектив району».          Найскладніше  було обрати переможців конкурсу «Кращий аматорський колектив району» так, як всі колективи представили на розсуд глядачів змістовні та цікаві програми. Значно виросла в порівнянні з минулим роком  і виконавська майстерність колективів.          Переможцями стали:          1. Аматорський колектив Ядутинського Будинку народної творчості  ( жіночий вокальний ансамбль»Калинонька» та ансамбль народних інструментів «Веселий водограй».          2. Аматорський колектив Степанівського та Воловицького сільських клубів.          3. Аматорський колектив Хорошеозерського СБК.          Програми виступів аматорських колективів сіл Оленівка,  Красностав, Сидорівка , Омбиш, Мала Загорівка  теж  отримали,  як винагороду за  їх творчість, за  створення  святкового настрою, гарячі оплески  вдячних глядачів.

22-08-2018 | 08:42

До Дня Європи

22-05-2018 | 12:08

Захід екологічної стежини

27-04-2018 | 14:07