Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old

Криміналізовано домашнє насильство

16 січня 2019

11 січня 2019 року набув чинності закон про криміналізацію домашнього насильства. Вперше в українському законодавстві закріплюється норма, що економічне, психологічне, фізичне насильство між близькими людьми – це кримінальний злочин, який карається в тому числі позбавленням волі.
За даними ПРООН, близько 1,8 мільйона жінок страждають від фізичного домашнього насильства в Україні. Понад 60% постраждалих від насильства взагалі не повідомляють про його вчинення та не звертаються за допомогою! Але насильство породжує насильство. І мільйони дітей, які є його свідками – дуже часто стають в майбутньому жертвами або агресорами. Інколи, перебуваючи у стані постійного стресу та жаху, жінка може не розуміти, що вихід з цієї ситуації існує, і вона просто звикає до такого ставлення до себе, не має сил змінити ситуацію. Для самої жінки та її дітей вкрай важлива ваша допомога!
Якщо ви чуєте серед ваших сусідів голосні сварки, погрози – негайно звертайтеся до поліції і вимагайте реагування! Такі дії можуть врятувати життя. Якщо ви знаєте, що в родині є діти – звертайтеся також до Служби у справах дітей за місцем перебування. 83% випадків домашнього насильства мають повторювальний характер.
Ніхто не повинен терпіти насильство!
Повний текст Закону https://goo.gl/D9Y9Zi.