Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old
back

01 грудня 2016

Міжнародний день інвалідів

На початку грудня в Україні відзначають Міжнародний день інвалідів. Інваліди в Україні володіють усією повнотою соціально - економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України та іншими законодавчими актами.

На сьогодні в Україні за рахунок коштів державного бюджету здійснюється реалізація низки програм соціального захисту інвалідів. Серед них такі, як забезпечення протезно –ортопедичними виробами та спеціальним автотранспортом, санаторно –курортне оздоровлення, виплата грошових компенсацій на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів, надання матеріальної допомоги, соціальна, трудова та професійна реабілітація інвалідів тощо.

Інваліди мають право отримати безкоштовну професійну реабілітацію в наступних закладах: Кам’янець - Подільський планово - економічний технікум - інтернат, Житомирське вище професійне училище – інтернат, Буковинський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів, Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів.

Чернігівський центр соціальної реабілітації дітей - інвалідів проводить соціальну реабілітацію дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи та іншими захворюваннями. Для кожної дитини фахівці розробляють індивідуальну програму, яка забезпечує послідовність реабілітаційного процесу. Його здійснюють висококваліфіковані спеціалісти, застосовуючи новітні технології комплексної реабілітації із використанням сучасного закордонного та вітчизняного обладнання. На даний час 21 дитина з району пройшла курс реабілітації в ОЦСРДІ.

На підставі індивідуальної програми реабілітації відповідно до медичних показань інваліди безоплатно забезпечуються різними засобами реабілітації. Інвалід сам обирає підприємство та модель виробу, яка відповідає його вимогам. Так за 11 місяців 2016 року 124 інвалід були забезпечені засобами реабілітації та протезно - ортопедичними виробами.

Інваліди мають право на безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками, які видаються відповідно до медичних рекомендацій з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, в порядку черговості у міру надходження путівок. За 2016 рік було оздоровлено 15 інвалідів різних категорій та 50 інвалідів отримали компенсацію замість санаторно-курортної путівки.

Одним із шляхів створення безбар’єрного простору для осіб з обмеженими фізичними можливостями є забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів з вираженими порушеннями опорно-рухового апарату автомобілями, безкоштовно або на пільгових умовах. Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є висновок обласної медико-соціальної експертної комісії про наявність у інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним. В управлінні перебуває на обліку для забезпечення автомобілем 37 інвалідів. 16 інвалідів, які були забезпечені автомобілем отримують компенсацію на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобілів.

Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем інвалідів, захист їх гідності, прав на благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.