Борзнянська РДА
   Анонси         


        Назад

        Відбувся схід у с.Смоляж

        Традиційно, починаючи з січня місяця в населених пунктах Борзнянщини відбуваються загальні збори громадян. 15 березня було проведено схід села Смоляж. Участь в заході взяла заступник керівника апарату районної державної адміністрації Марія Рогова та заступник голови районної ради Андрій Козішкурт. Відвідали схід села обласний депутат Анатолій Хавило та районний депутат Валентина Мазун. Запросили на збори і дільничного інспектора Олександра Щербину, а також керівника ТОВ «Деметра» Андрія Большака.

        На сході села були присутні активні жителі громади, яким не байдужа доля села. Сценарій сходу був типовий:як завжди, звіт сільського голови про проведену роботу, плани на майбутнє, запитання та відповіді. Далі детально.

        Перед своїми односельцями прозвітував сільський голова Василь Залозний, коротко зупинившись на досягненнях та проблемах минулого 2016 року. «Територія сільської ради становить - 2369 га; кількість дворів – 282; кількість жителів – 219. У селі за минулий рік не народилось жодного немовляти, померло 12 осіб. На території сільської ради провадять свою діяльність:ТОВ «Деметра», ФГ«Деметраагро», ФГ «Амарант». Виконання бюджету сільської ради по власним надходженням становило 204%. Значне перевиконання власних надходжень стало можливим лише за рахунок стабільної роботи ТОВ «Деметра», своєчасної сплати податків, орендної плати за землю і т.д.

        Головним досягненням у 2016 році була участь сільської ради у проекті ЄС ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Мета проекту - реконструкція Комарівської амбулаторії, якою передбачено заміну вікон і дверей на основі енергозберігаючих технологій, реконструкцію котельні, заміну котлів, придбання медичного обладнання. Сільська рада та населення фінансово долучилася до проекту, адже 30 квітня 2017 року буде створена Комарівська громада, до якої увійде і с.Смоляж».

        Болючим для жителів є питанням ремонту дороги до села, вуличного освітлення, капітального ремонт клубу та санітарний стан села.

        Доповів про роботу ТОВ «Деметра» керівник Андрій Большак. Він розповів присутнім про кількість працюючих, оплату праці в господарстві, про виплату орендної плати за земельні та майнові паї. Накреслив плани співпраці на поточний рік та пообіцяв людям, що і надалі допомагатиме і не стоятиме осторонь проблем села.

        Зі звітом про свою роботу виступили депутати обласної і районної ради, які поділилися з присутніми думками щодо перспектив добровільного об’єднання та наголосили, що головний обов'язок депутатів всіх рівнів – відстоювати інтереси громадян, тому і надалі пообіцяли спрямовувати свою діяльність на захист представників громади, виконання їхніх доручень у межах депутатських повноважень.

        Заступник голови районної ради Андрій Козішкурт підсумував роботу сходу та зауважив: «Смоляж – село унікальне, як за територією найменше в районі, так і кількістю жителів, але завжди активне, за що вам і дякую». Дав відповідь на запитання, які цікавили присутніх на сході села, розкрив пріоритетні напрямки роботи виконавчої влади на найближчу перспективу, а також завірив, що ті проблемні питання, які були озвучені, будуть вирішуватися спільними зусиллями районного керівництва, громади села та підприємств, що знаходяться на його території.

        Назад        26 Квітня 2018 09:45
        26 Березня 2018 16:00