Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old
back

Вода безжалісна, коли люди безпечні

25 травня 2017

Вода - чудовий засіб оздоровлення організму. Купання дає людині фізичне та моральне задоволення, допомагає позбутися стресів. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією.

Майже всі газети, радіо і телебачення попереджали про небезпеку на водних об'єктах; в громадському транспорті нагадують про правила поведінки на воді плакати або пам'ятки. Ситуація в області вимагає регулярної просвітницької роботи з населенням на тему безпечної поведінки на водних об'єктах. Окремо ми звертаємося до батьків: проведіть бесіди з дітьми, не відпускайте неповнолітніх дітей купатись самих або в компанії однолітків, і головне - самі будьте прикладом правильної поведінки на пляжі, ви для ваших дітей найперший авторитет. Ваш обов'язок, як батьків - якщо взяли дітей на пляж, уважно стежте за ними, дитина повинна бути постійно в полі вашого зору.

Найбільш сприятливою для купання є безвітряна, сонячна погода з температурою повітря 22 градуси, та води не менше 18 градусів. Найкращий час — ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, заходьте поступово, можна спочатку змочити тіло водою. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму, особливо для людей з хворим серцем. Плавати у воді треба не більше 20 хвилин.

Купатися треба на перевірених рятувальними службами пляжах, адже місця колективного відпочинку завжди мають необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами багато людей, то в разі нещасного випадку можна розраховувати на допомогу. Якщо ви у воді відчуваєте, що втрачаєте сили, або тіло зводять судоми, чи ви побачили потопаючого, а самі не вмієте плавати, - не соромтеся, кличте на допомогу!

Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. Перший стрибок краще робити ногами вниз - „солдатиком". Не пірнайте на мілині та у невідомих місцях, особливо з розбігу вниз головою, ви можете вдаритися об дно, знепритомніти та загинути.

Тому, управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації та навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності вкотре попереджає:

Категорично забороняється:

 • Розпивати алкогольні напої і купатись у нетверезому стані;
 • Запливати за територію пляжу, яка огороджена буями;
 • Підпливати до суден, вітрильників, веслових і моторних човнів та інших
  плавзасобів, що рухаються;
 • Стрибати у воду з плавзасобів, споруд та предметів, які для цього не
  призначені, і в місцях, де невідомі глибина та стан дна;
 • Залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
 • Використовувати рятувальні засоби і спорядження не за призначенням;
 • Використовувати для плавання  автомобільні камери, дошки, несправні
  човни;
 • Допускати у воді грубі ігри з примусовим зануренням під воду;
 • Подавати фальшиві сигнали тривоги заради жарту;
 • Залишати без нагляду малолітніх дітей;
 • Тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше ніж по пояс.

Шановні громадяни!

Будьте вкрай обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких!

Дотримуйтесь правил безпеки на воді та привчайте до цього дітей!

Не нехтуйте правилами безпеки!

Лише спільними зусиллями ми зможемо відвернути трагедію!