Борзнянська РДА
   Анонси
        


       Назад

       Що робити при перегріваннях

       При перегріваннях спочатку людина відчуває втому, головний біль, запаморочення, нудоту, спрагу. Пізніше - шум у вухах, задишку, прискорене серцебиття (почервоніння шкіри, нерідко бувають носові кровотечі). Якщо в цей час прийняти необхідні заходи, захворювання не розвинеться. Але якщо постраждалий продовжує залишатися на сонці та у теплі, розвивається процес, обумовлений ураженням центральної нервової системи: важка задишка, частий і слабкий пульс, галюцинації, температура підвищується до 40°С, судоми, марення, можливий параліч подиху і припинення серцебиття.

       Небезпека сонячного і теплового удару збільшується при фізичному навантаженні. Організм не встигає прохолоджуватися і швидко перегрівається. 
       • Постраждалого необхідно укласти у тінь або прохолодне помешкання, при підняти голову, зняти одяг. 
       • Найголовніше – охолодити організм. Необхідно прикласти холодні компреси на голову, шию, груди, можна обгорнути тіло мокрим простирадлом. Охолодження не повинно бути різким і швидким. 
       • Якщо людина не знепритомніла, його треба напоїти холодною, трохи підсоленою водою, алкогольні напої виключаються. 
       • При втраті свідомості потрібно покласти постраждалого на бік. При порушенні подиху негайно починають робити штучне дихання. 
       • Буває, що погано людині стає вже вдома. Тоді добре допомагає обтирання оцтом, розчиненим водою. Одночасно потрібно дати холодні напої, по декілька ковтків через кожні 3-5 хвилин. Можна поставити холодну клізму, а також дати жарознижуючу таблетку.

       В усіх випадках перегрівання організму треба терміново викликати лікаря.

       Попередження перегрівання організму полягає в дотриманні норм прийому сонячно-повітряних ванних, що особливо важливо для дітей і осіб, що мають захворювання серцево-судинної системи.

       Уникнути сонячного удару дуже просто: одяг повинний бути з легкої нещільної тканини, світлий, необхідно носити головний убір. По можливості треба дотримуватись питного режиму, не сидіти довго на сонці. Намагатися не зловживати витривалістю свого організму, більше знаходитися в тіні, періодично прохолоджуватися.

        

        

       Відділ з питань цивільного захисту,
       оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації

       Назад       20 Липня 2018 08:00
       16 Липня 2018 10:30
       13 Липня 2018 10:00
       12 Липня 2018 20:00
       06 Липня 2018 21:00
       06 Липня 2018 11:00
       06 Липня 2018 10:00