Борзнянська РДА
   Анонси         


        Назад

        Що робити при перегріваннях

        При перегріваннях спочатку людина відчуває втому, головний біль, запаморочення, нудоту, спрагу. Пізніше - шум у вухах, задишку, прискорене серцебиття (почервоніння шкіри, нерідко бувають носові кровотечі). Якщо в цей час прийняти необхідні заходи, захворювання не розвинеться. Але якщо постраждалий продовжує залишатися на сонці та у теплі, розвивається процес, обумовлений ураженням центральної нервової системи: важка задишка, частий і слабкий пульс, галюцинації, температура підвищується до 40°С, судоми, марення, можливий параліч подиху і припинення серцебиття.

        Небезпека сонячного і теплового удару збільшується при фізичному навантаженні. Організм не встигає прохолоджуватися і швидко перегрівається. 
        • Постраждалого необхідно укласти у тінь або прохолодне помешкання, при підняти голову, зняти одяг. 
        • Найголовніше – охолодити організм. Необхідно прикласти холодні компреси на голову, шию, груди, можна обгорнути тіло мокрим простирадлом. Охолодження не повинно бути різким і швидким. 
        • Якщо людина не знепритомніла, його треба напоїти холодною, трохи підсоленою водою, алкогольні напої виключаються. 
        • При втраті свідомості потрібно покласти постраждалого на бік. При порушенні подиху негайно починають робити штучне дихання. 
        • Буває, що погано людині стає вже вдома. Тоді добре допомагає обтирання оцтом, розчиненим водою. Одночасно потрібно дати холодні напої, по декілька ковтків через кожні 3-5 хвилин. Можна поставити холодну клізму, а також дати жарознижуючу таблетку.

        В усіх випадках перегрівання організму треба терміново викликати лікаря.

        Попередження перегрівання організму полягає в дотриманні норм прийому сонячно-повітряних ванних, що особливо важливо для дітей і осіб, що мають захворювання серцево-судинної системи.

        Уникнути сонячного удару дуже просто: одяг повинний бути з легкої нещільної тканини, світлий, необхідно носити головний убір. По можливості треба дотримуватись питного режиму, не сидіти довго на сонці. Намагатися не зловживати витривалістю свого організму, більше знаходитися в тіні, періодично прохолоджуватися.

         

         

        Відділ з питань цивільного захисту,
        оборонної та мобілізаційної роботи апарату райдержадміністрації

        Назад        26 Квітня 2018 09:45
        26 Березня 2018 16:00