Борзнянська РДА
   Анонси         


        Назад

        Чернігівщина — третя в рейтингу областей за формуванням ОТГ


        Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Запорізька та Дніпропетровська області —п’ятірка лідерів у рейтингу областей за формуванням спроможних територіальних громад. Про це стало відомо сьогодні, 20 червня, в ході координаційної зустрічі «Реформа місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні: успіхи та перспективи» за участі Віце-прем’єр-міністра — Міністрарегіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка.

        Від Чернігівської області участь у заході взяли виконуюча обов’язки директора Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик та директор відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» в області Ірина Кудрик.

        Рейтинг підготував Мінрегіон за чотирма параметрами:

        — кількість ОТГ (враховувалися й дані тих громад, документи яких станом на 16 червня перебувають у ЦВК для призначення перших виборів);

        — площа ОТГ;

        — територіальні громади (місцеві ради), що об’єдналися;

        — кількість ОТГ з чисельністю менше 5 тисяч осіб.

        Найбільше об’єднаних територіальних громад створено у Дніпропетровській області (48), найменше — у Київській (4). На Чернігівщині — 31 ОТГ (4 місце).

        Натомість місцевих рад, які об’єдналися у громади, найбільше у Житомирській області — 301 (47,7% від загальної кількості рад).Чернігівська область займає другу позицію— 248 рад (43,6%).

        Площа, яку складають ОТГ, найбільша на Хмельниччині — 41,9% від усієї площі області.На Чернігівщині — 26,3% (6 місце).

        У загальному ж рейтингу Чернігівська область — третя.

        Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарстваУкраїни В’ячеслав Негодазазначив, що рейтинг дозволяє кожній області побачити власну роботу в контексті реформи місцевого самоврядування.

        — Показники, на основі яких формувався рейтинг, є не просто цифрами, а відображенням коефіцієнту корисної дії обласних державних адміністрацій та Центрів розвитку місцевого самоврядування у частині реалізації завдань реформи. Ті, хто пасе задніх, мають це побачити і зробити все можливе, щоб виправити ситуацію. А ті, хто лідирує, — не збавляти темпи, рухатися до завершення реформи, —зазначив В'ячеслав Негода.

        Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА з використанням інформації Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

        Назад        29 Травня 2018 12:00
        26 Березня 2018 16:00