Борзнянська РДА
   Анонси         


        Назад

        Обговорили актуальні питання за «круглим столом»


        5 липня відбулося засідання «круглого столу» голови районної державної адміністрації Віри Проскури з лідерами районних організацій політичних партій та головами громадських організацій.

        На засіданні були присутні: заступник голови районної ради Андрій Козішкурт, міський голова Анатолій Койда, депутати обласної ради Анатолій Хавило та Людмила Ромака, представник від народного депутата В.Давиденка Микола Галепа, лідери районних організацій політичних партій, голови районних громадських організацій.

        На порядок денний виносилися питання: 1. Про встановлення пам’ятника біля будівлі районної державної адміністрації. 2. Про проведення районного Спасівського ярмарку. 3. Про відзначення в районі заходів до Дня Державного Прапора України та 26-ї річниці незалежності України. 4. Інші питання.

        Відкрила засідання очільниця райну. Розглядаючи перше питання, голова районної державної адміністрації Віра Проскура запропонувала встановити на місці знесеного пам’ятника біля будівлі районної державної адміністрації, пам’ятник Т.Г.Шевченку, не просто як знаменитому поету і письменнику, а ще й дуже талановитому художнику і скульптору, філософу і бунтарю, який був не згоден з сучасними йому засадами і боровся за незалежний дух могутнього українського народу, який повинен був набути свободи.

        Заступник голови районної ради Андрій Козішкурт в свою чергу запропонував розглянути як варіант встановлення пам’ятника П.Кулішу, як засновнику української абетки, перекладачу Біблії та пророку української письменності.

        Всі учасники «круглого столу» активно приймали участь та висловлювали свої пропозиції. Було вирішено винести на обговорення питання визначення кандидатури для встановлення пам’ятника в м. Борзна біля будівлі райдержадміністрації з поміж запропонованих: Т.Г. Шевченку, П.О. Кулішу, борцям за незалежність у XXI століття (учасникам Українських революцій) та інші, провівши опитування в засобах масової інформації, радіо та на сайті райдержадміністрації.

        З другого питання доповіла в.о. начальника економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Інна Горбонос. Вона звернулася до всіх присутніх з пропозицією проведення Спасівського ярмарку в день Свято Преображення Господа Бога, а саме 19 серпня. Наголосила на тому, що проведення ярмарки планується з метою сприяння розвитку народних традицій, розвитку торгівлі, продажу товарів не тільки місцевих підприємств та приватного підприємництва, а й із інших регіонів країни.

        За результатами обговорення другого питання вирішили розробити та подати на чергову сесію районної ради Програму виставково-ярмаркової діяльності Борзнянського району 2017-2020 роки.

        З третього питання виступила заступник керівника апарату Марія Рогова, яка наголосила, що заходи у районі проводитимуться відповідно до розпорядження Борзнянської районної державної адміністрації від 03.07.2017 року «Про відзначення в районі Дня Державного Прапора України та 26 – ї річниці незалежності України».

        Учасники «круглого столу» обговорили заходи, затверджені головою райдержадміністрації, визначили формат проведення свята, концертну програму, місце, дату та час коли відбудеться районний захід, висловили свої бачення та пропозиції. Вирішили до Дня Прапора та 26-річниці незалежності України провести спортивні заходи, зокрема Спартакіаду серед команд територіальних громад та чемпіонат району з гирьового спорту, 20 серпня. Урочисту церемонію підняття Державного Прапора України та районну акцію «Я – громадянин України» з врученням нових пластикових ID – карток 23 серпня. Урочистий мітинг та святковий концерт провести 24 серпня на площі Незалежності м.Борзни.

        Міський голова Анатолій Койда запропонував за сприянням міської ради залучити до участі у святкових заходах співочі колективи з інших районів чи області.

        У ході засідання «круглого столу» голова Борзнянської районної організації ветеранів України Леонід Ворона запропонував створити клуб ветеранів при Борзнянській районній організації ветеранів України, що об’єднає пенсіонерів м. Борзни, яким не байдуже минуле, майбутнє України. Він створюється з метою: організувати спілкування, розвиток духовних цінностей молодих пенсіонерів, ветеранів, які після виходу на заслужений відпочинок не переривали б зв’язок з суспільством, колективом. Залучити обдарованих, цілеспрямованих громадян з активною життєвою позицією, які не байдужі до життя міста, району, цікавляться духовними цінностями, історією рідного краю, України. Голова районної державної адміністрації Віра Проскура пообіцяла вивчити питання щодо створення клубу ветеранів при Борзнянській районній організації ветеранів України. Вона наголосила на тому, що на сьогоднішній день гостро стоїть проблема нереалізованого дозвілля пенсіонерів і ветеранів. Люди, доживши до певного віку відчувають себе непотрібними, наштовхуються на нерозуміння в суспільстві. Їм часто не вистачає людського спілкування, зустрічей, підтримки, гостро не вистачає людей, які зможуть розгледіти в них потенціал і направити їхню енергію в необхідне русло, тому створення такого клубу є дуже гарною ідеєю.

        Голова районної державної адміністрації Віра Проскура підвела підсумки роботи «круглого столу» та подякувала всім присутнім за співпрацю.

        За інформацією відділу інформаціно-організаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

        Назад        29 Травня 2018 12:00
        26 Березня 2018 16:00