Борзнянська РДА
   Анонси         


        Назад

        Житлові субсидії: про що мають знати їх отримувачі


        На кінець опалювального сезону в області отримували субсидію понад 235 тисяч домогосподарств. Без їх додаткового звернення управління соціального захисту населення автоматично мають здійснити перерахунок субсидій на наступний термін. Так, на початок липня житлові субсидії вже перепризначено 35,6 тисячі сімей.

        Крім того, органи соцзахистунаразі здійснюють прийом заяв від субсидіантів на проведення монетизації невикористаних сум субсидій, наданих для відшкодування витрат на оплату послуг з електропостачання та газопостачання для індивідуального опалення. Із заявами до управліньсоціальногозахистунаселення для отриманнякомпенсаціїзвернулися 9,3 тисячіотримувачів. Нагадаємо, що відповідно до змін в Порядку призначення та надання субсидій, які передбачені постановою КМУвід 26 квітня 2017 року, такі заяви подаються до місцевого управління соціального захисту населення до 1 вересня.

        Крім того, отримувачі субсидій мають враховувати, що відповідно до нового порядку субсидіанти, які отримали від місцевого управління соцзахисту повідомлення про прострочену двомісячну заборгованість і протягом двох місяців з дати інформування не врегулювали це питання, можуть залишитись без державної допомоги. Суттєво, що наявність боргу позбавляє права на отримання субсидії в цілому, а не лише на певну послугу, по якій є заборгованість.

        Так, зокрема, за даними ТОВ «Чернігівгаз Збут», більше третини отримувачів субсидій в області — 82 тисячі домогосподарств — мають борги за газ у сумі 60 мільйонів гривень.

        — Заборгованість може з`явитися, якщо людина не сплатила послугу за травень, або споживала більше за надані соціальні норми і не доплачувала цієї різниці, або заборгованість існувала ще до початку опалювального сезону 2016-2017 років і не була погашена впродовж зими, — пояснив директор «Чернігівгаз Збуту» Іван Луста. — Радимо не зволікати і сплатити борг, а в разі необхідності звертатися за консультаціями до центрів обслуговування клієнтів газової компанії.

        До речі, у Чернігові Центр обслуговування клієнтів знаходиться за адресою: проспект Перемоги, 108-а.
        За інформацією Департаменту соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації та ТОВ «Чернігівгаз Збут»

        Назад        29 Травня 2018 12:00
        26 Березня 2018 16:00