Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old
back

Оплата лікарняних в нових умовах

27 вересня 2017

З 1 серпня 2017 року усі функції та завдання, визначені Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування ” від 23.09.1999 №1105-XІV (далі – Закон № 1105), забезпечуються Фондом соціального страхування України, до структури якого входить і Бахмацьке відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Чернігівській області, яке обслуговує страхувальників Бахмацького, Борзнянського та Коропського районів.

Насамперед зазначимо, що зміни, що відбулися в системі соціального страхування, не торкнулися застрахованих осіб, - оплата “ лікарняних ” листків здійснюється, як і раніше, своєчасно і в повному обсязі.

Так, за серпень 2017 року до Бахмацького відділення надійшло 177 заяв-розрахунків страхувальників на здійснення матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду на загальну суму 725,7 тис.грн., в тому числі: допомоги по ТВП складають 464,6 тис.грн., допомоги по вагітності та пологах – 252,9 тис.грн., допомога на поховання – 8,2 тис.грн.

Згідно п.1 ст.32 Закону № 1105, документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах повинні розглядатися не пізніше 10 днів з дня їх надходження до комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації де працює застрахована особа, а допомога на поховання – не пізніше дня, що настає за днем звернення.

Після надходження заяви-розрахунку, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення, Фонд протягом 10 – ти робочих днів здійснює фінансування.

Наголошуємо, що виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах за місцем роботи застрахованої особи передбачена у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати, а допомога на поховання – не пізніше наступного робочого дня після отримання страхувальником коштів від Фонду.

В зв’язку  з внесеними змінами до постанови КМУ № 1266, з 4 липня 2015 року сума страхових виплат застрахованій особі та оплати перших п’яти днів непрацездатності обчислюється шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати залежно від страхового стажу, на кількість календарних днів, які підлягають оплаті.

Допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:

1) 50% середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років;

2) 60% середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від трьох до п'яти років;

3) 70% середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж від п'яти до восьми років;

4) 100% середньої заробітної плати (доходу) - застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років.

Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу), обчисленої у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і не залежить від страхового стажу.

Розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата (дохід) є 12 календарних місяців перебування у трудових відносинах (з першого до першого числа) за останнім основним місцем роботи застрахованої особи, що передують місяцю настання страхового випадку.

Важливо:

Допомога по тимчасовій непрацездатності не надається:

1) у разі одержання застрахованою особою травм або її захворювання при вчиненні нею злочину;

2) у разі навмисного заподіяння шкоди своєму здоров'ю з метою ухилення від роботи чи інших обов'язків або симуляції хвороби;

3) за час перебування під арештом і за час проведення судово-медичної експертизи;

4) за час примусового лікування, призначеного за постановою суду;

5) у разі тимчасової непрацездатності у зв'язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або дій, пов'язаних з таким сп'янінням;

6) за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв'язку з навчанням.

Крім того, застраховані особи, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують режим, встановлений для них лікарем, або не з'являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, у тому числі на лікарсько-консультативну комісію (ЛКК) чи медико-соціальну експертну комісію (МСЕК), втрачають право на цю допомогу з дня допущення порушення на строк, що встановлюється рішенням органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності (комісії або уповноваженого із соціального страхування).

Нагадуємо, що матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду виплачується, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня відновлення працездатності, встановлення інвалідності, закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами, смерті застрахованої особи або члена сім'ї, який перебував на її утриманні.

За роз’ясненнями і консультаціями звертайтесь за телефонами: у м. Бахмач – 2-14-52, 2-16-86, у м. Борзна – 2-17-46, в смт. Короп – 2-14-27.

 

Т.Ю.Батьківська,
провідний спеціаліст Бахмацького відділення