Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old
back

Відбулось засідання консультативно-дорадчих органів з питань молодіжної та сімейної політики

29 листопада 2017

Сьогодні під головуванням керівника апарату райдержадміністрації Ірини Ткаченко відбулось спільне засідання Координаційної ради з питань молодіжної політики та Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми. На порядок денний було винесено чотири питання.

Про роботу з молоддю районного центру зайнятості поінформував присутніх його директор Олексій Василенко. Він повідомив, що, на жаль, спостерігається тенденція відтоку молодої «робочої сили» за межі району. Молодим людям досить складно знайти роботу за місцем свого постійного проживання. Так, для прикладу, на обліку в центрі зайнятості на даний час перебуває 274 особи, а наявних вакансій в районі всього 38. Працівниками районного центру зайнятості постійно проводяться різноманітні профорієнтаційні заходи серед учнів та молоді, розповсюджуються інформаційні матеріали та надаються консультації.

Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Віра розповіла про проведення в районі Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства», яка традиційно проходить з 25 листопада по 10 грудня. В рамках Акції на Борзнянщині заплановано ряд заходів щодо попередження та недопущення домашнього насильства, подолання гендерних стереотипів, сприяння забезпеченню рівних прав та можливостей чоловіків і жінок. Людмила Віра зазначила, що з початку року в районі зафіксовано 39 звернень з приводу вчинення насильства в сім’ї, з них 3 випадки стосувались дітей. Але позитивним є те, що в нашому районі налагоджена тісна співпраця та співінформування всіх суб’єктів взаємодії щодо здійснення заходів протидії насильству в сім’ї, що значно полегшує дану роботу.

Головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації Олена Таран поінформувала присутніх про виконання плану заходів щодо реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року. Цей документ є дуже важливим на даний час в Україні і його пріоритетними завданнями є розв’язання конфліктів, активізація участі жінок у миротворчих процесах, забезпечення захисту осіб, зокрема жінок та дівчат, які постраждали внаслідок конфлікту, а також запобігання гендерно зумовленому насильству. Відповідні регіональні плани дій прийняті і в Чернігівській області, і в Борзнянському районі.

Також члени рад та запрошені заслухали інформацію начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Альони Волковицької про надання державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми. Вона розповіла про види соціальних допомог, їх розміри, порядок оформлення та кількість отримувачів у районі.

В ході засідання питання порядку денного проаналізовані, обговорені та прийняті відповідні рішення.

За інформацією відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації