Борзнянська РДА
   Анонси
        


       Назад

       Щоб свято не перетворилося на лихо

       Незабаром народ України святкуватиме Новий 2017 рік та Різдво Христове. Не залишаться осторонь і  жителі нашого міста та району. Святкування, як завжди, супроводжується встановленням майже в кожній оселі та на підприємствах новорічних ялинок, використанням різного роду феєрверків, інших світлових і іскрових  засобів.

       За часту при порушенні правил пожежної та техногенної безпеки, саме під час проведення цих свят виникають пожежі. Тому необхідно засвоїти основні положення:

       • Якщо в святі беруть участь понад 50 осіб, дозволяється використовувати приміщення, забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, не мають на вікнах глухих грат і розташовані не вище другого поверху в будівлях з горючим перекриттям.
       • Особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов'язані ретельно оглянути приміщення і переконатись у повній готовності в забезпеченості необхідною кількістю вогнегасників, справності засобів зв'язку.
       • В приміщенні, де проводилися новорічні заходи, слід обов'язково організувати чергування відповідних осіб.
       • Ялинка повинна встановлюватись на стійкій основі.
       • Якщо в приміщенні немає електричного освітлення, під час можливого відключення, слід святкування проводити тільки протягом світлового дня.
       • Ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах  евакуації.
       • У разі використання електричної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В, потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт, електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації мусить бути виконана тільки за допомогою штепсельних з'єднань.
       • При виявлені несправності в ілюмінації (нагрівання проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути.

       Не дозволяється: заповнення приміщення людьми понад установлену норму; зменшення ширини проходів між рядами; розміщення в проходах додаткових крісел, стільців тощо; повне вимикання під час заходів світла; застосування дугових прожекторів, свічок, бенгальських вогнів, відкритого вогню, феєрверків, а також включення до програми номерів із використанням вогневих ефектів і палінням; також не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею та ватою; застосовувати для ілюмінації ялинки свічки; одягати дітей у костюми з легкозаймистих матеріалів.

       Отже, як видно, основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні й не вимагають особливих матеріальних витрат. Але суворе їх дотримання дозволить не затьмарити веселе новорічне свято, уникнути всіляких неприємностей, пов'язаних з пожежею.

       ВЕСЕЛИХ ВАМ НОВОРІЧНИХ СВЯТ !

       Олександр Філоненко,
       Головний інспектор Борзнянського РС
       УДСНС України у Чернігівській області
       старший лейтенант служби цивільного захисту

       Назад       20 Липня 2018 08:00
       16 Липня 2018 10:30
       13 Липня 2018 10:00
       12 Липня 2018 20:00
       06 Липня 2018 21:00
       06 Липня 2018 11:00
       06 Липня 2018 10:00