Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old
back

Щоб свято не перетворилося на лихо

26 грудня 2017

Незабаром народ України святкуватиме Новий 2017 рік та Різдво Христове. Не залишаться осторонь і  жителі нашого міста та району. Святкування, як завжди, супроводжується встановленням майже в кожній оселі та на підприємствах новорічних ялинок, використанням різного роду феєрверків, інших світлових і іскрових  засобів.

За часту при порушенні правил пожежної та техногенної безпеки, саме під час проведення цих свят виникають пожежі. Тому необхідно засвоїти основні положення:

  • Якщо в святі беруть участь понад 50 осіб, дозволяється використовувати приміщення, забезпечені не менше ніж двома евакуаційними виходами, не мають на вікнах глухих грат і розташовані не вище другого поверху в будівлях з горючим перекриттям.
  • Особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов'язані ретельно оглянути приміщення і переконатись у повній готовності в забезпеченості необхідною кількістю вогнегасників, справності засобів зв'язку.
  • В приміщенні, де проводилися новорічні заходи, слід обов'язково організувати чергування відповідних осіб.
  • Ялинка повинна встановлюватись на стійкій основі.
  • Якщо в приміщенні немає електричного освітлення, під час можливого відключення, слід святкування проводити тільки протягом світлового дня.
  • Ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах  евакуації.
  • У разі використання електричної мережі без понижуючого трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В, потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт, електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації мусить бути виконана тільки за допомогою штепсельних з'єднань.
  • При виявлені несправності в ілюмінації (нагрівання проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути.

Не дозволяється: заповнення приміщення людьми понад установлену норму; зменшення ширини проходів між рядами; розміщення в проходах додаткових крісел, стільців тощо; повне вимикання під час заходів світла; застосування дугових прожекторів, свічок, бенгальських вогнів, відкритого вогню, феєрверків, а також включення до програми номерів із використанням вогневих ефектів і палінням; також не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею та ватою; застосовувати для ілюмінації ялинки свічки; одягати дітей у костюми з легкозаймистих матеріалів.

Отже, як видно, основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні й не вимагають особливих матеріальних витрат. Але суворе їх дотримання дозволить не затьмарити веселе новорічне свято, уникнути всіляких неприємностей, пов'язаних з пожежею.

ВЕСЕЛИХ ВАМ НОВОРІЧНИХ СВЯТ !

Олександр Філоненко,
Головний інспектор Борзнянського РС
УДСНС України у Чернігівській області
старший лейтенант служби цивільного захисту