Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old
back

Обговорили питання ефективного та раціонального використання землі

27 лютого 2018

Сьогодні, 27 лютого, під головуванням голови районної державної адміністрації Віри Проскури відбулося засідання комісії з актуальних питань раціонального і ефективного використання в районі земель з метою наповнення місцевого бюджету та приведення до порядку договорів оренди землі.
У роботі комісії взяли участь голова районної ради Віктор Горбащенко, заступник голови райдержадміністрації Людмила Дорош, голова Плисківської ОТГ Марина Вірко, в.о. начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Андрій Ярошенко, начальник фінансового управління райдержадміністрації Антоніна Торосян, начальник юридичного відділу апарату райдержадміністрації Віра Савченко, представник Громадської ради Олег Демченко, в.о. редактора районної газети «Вісті Борзнянщини» Сергій Близнюк та директор КП «Редакція Борзнянського районного радіомовлення» Ірина Плющ.
На засіданні комісії було розглянуто ряд клопотань, зокрема клопотання ТОВ «Плиски-Агро» щодо продовження договорів оренди та збільшення орендної плати за невитребувані паї на території Плисківської, Великозагорівської, Махнівської сільських рад.
По даному питанню голова райдержадміністрації Віра Проскура повідомила членів комісії, що на територіях трьох населених пунктів, що входять до Плисківської об’єднаної територіальної громади, ТОВ «Плиски-Агро» орендує невитребувані паї: по Великозагорівській сільській раді – 54,4375 га з розміром орендної плати 4%, Махнівській сільській раді – 40,77 га з розміром орендної плати 3%, Плисківській сільській раді – 233,195 га з розміром орендної плати 4%. Договори оренди діють до 2023 року включно. В клопотанні ТОВ «Плиски-Агро» пропонує 8% з продовженням терміну оренди до 2027, 2030 років включно.
Голова райдержадміністрації Віра Проскура наголосила: «Сьогодні на рівні держави планується передати землі державної власності у розпорядження об’єднаних територіальних громад, то ми не можемо стояти осторонь, вирішувати самостійно питання по невитребуваних паях, не почувши рекомендаційні пропозиції депутатів Плисківської ОТГ, щодо відсотка за оренду земель та терміну дії договорів».
Після обговорення члени комісії одноголосно вирішили звернутися з рішенням комісії до сесії Плисківської ОТГ для вивчення даного питання.
Також було обговорено питання проведення наради за участю членів комісії спільно з керівниками сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств щодо визначення орендної плати за землю по відношенню до кількості орендованої землі.
Поряд з тим були розглянуті інші питання, що були заявлені на порядок денний.