Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old
back

Відкритий лист депутатському корпусу Борзнянської міської ради

01 березня 2018

Борзнянська районна державна адміністрація та районна рада звертається з відкритим листом до депутатського корпусу Борзнянської міської ради, тому що стурбовані ситуацією, що склалася з виплатою заробітної плати працівникам дошкільних навчальних закладів та культури міста.
Станом на 01 березня 2018 року Борзнянською міською радою допущено невиплату заробітної плати за лютий місяць працівникам дошкільних закладів міста та закладів культури в сумі 575,2 тис. грн., в тому числі не виплачено аванс лютого в сумі 231,7 тис. грн.
Враховуючи, що дошкільні заклади освіти та заклади культури перебувають у комунальній власності міської ради, знаходяться на балансі міської ради та головним розпорядником коштів являється міська рада, відповідальність за дотримання норм статті 77 Бюджетного кодексу України несе міська рада.
Фінансовий ресурс районного бюджету на 2018 рік обмежений в порівнянні з 2017 роком, в зв’язку із створенням трьох об’єднаних територіальних громад та переходом їх на прямі міжбюджетні відносини.
Але, поряд з цим районний бюджет в повному обсязі виконав вимоги п. 20 Бюджетного Кодексу України. Сума іншої дотації міському бюджету на 2018 рік затверджена на рівні 2017 року і складає 6,3 млн. грн.
На 2018 рік районний бюджет затверджений по установах, що фінансуються з районного бюджету з дефіцитом коштів по заробітній платі більше 11,5 млн. грн. по енергоносіях більше 3,5 млн. грн.
Додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я у 2017 році район отримав майже 14 млн. грн., а в 2018 році 5 млн. грн., що на 11 млн. грн. менше. Дана додаткова дотація використовується згідно ст. 103-6 Бюджетного Кодексу України, а саме 5 млн. грн. передбачені на загальноосвітні школи, на заробітну плату обслуговуючому персоналу в сумі 3,430 млн. грн, на енергоносії установам охорони здоров`я в сумі 1,570 млн. грн.
При затвердженні міського бюджету на 2018 рік здійснено неефективний розподіл наявного фінансового ресурсу. Із передбачених власних доходів на 2018 рік в сумі 12267 тис. грн. на дошкільні заклади та заклади культури, які розташовані на території міської ради не передбачено жодної копійки.
На першому місці в бюджеті міської ради є організація благоустрою міста 1,1 млн. грн., утримання доріг 3,4 млн. грн., дотація усім комунальним підприємствам міської ради 2,4 млн. грн, внески до статутних фондів комунальних підприємств міста 2,5 млн. грн., а вимоги Законів та Постанов КМУ, відповідно до яких першочерговими виплатами є заробітна плата та енергоносії, міською радою на протязі 2016-2018 рр. не виконуються.
Виконавчий комітет міської ради спільно з міським головою приймає розпорядження 24.01.2018 року на уточнення вільних залишків загального фонду, що склалися станом на 01.01.2018 року в сумі 106 тис. грн. на благоустрій міста, при цьому маючи передбачені видатки на 2018 рік майже 3,4 млн. грн. Крім того, розпорядженням від 27.02.2018 року затверджені призначення на будівництво, перерозподіляються на поповнення статутних фондів комунальних підприємств міста в сумі 1,1 млн. грн., а не на заробітну плату і енергоносії.
Отже, звертаємося до Вас шановні депутати міської ради з пропозицією вивчити питання щодо пропорційного виділення коштів для забезпечення заробітною платою працівників дошкільних навчальних закладів та культури, а також на енергоносії.
Поряд з тим, в разі збільшення до районного бюджету надходжень, питання щодо надання додаткової субвенції міській раді буде винесено на розгляд сесії районної ради.

Шановні депутати міської ради!

Вас, обирали жителі міста, інтереси яких Ви повинні захищати і ось, цей час настав. Покажіть нарешті, що Вам дорогі інтереси борзнянців, а не корпоративні інтереси міського голови.

З повагою,

Голова районної
державної адміністрації

Віра Проскура

Голова районної ради

Віктор Горбащенко