Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old
back

Відбулася спільна нарада

05 березня 2018

Сьогодні, 5 березня, в залі районної ради проведена нарада по питанню виплати заробітної плати за лютий місяць працівникам дитячих садків та закладів культури міста, а також оплати за енергоносії.
Нарада відбувалася за участю голови районної державної адміністрації Віри Проскури, голови районної ради Віктора Горбащенка, міського голови Анатолія Койди, начальника фінансового управління райдержадміністрації Антоніни Торосян, начальника управління Державного Казначейства Віктора Бурого, керівника апарату райдержадміністрації Ірини Ткаченко, голови постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та комунальної власності районної ради Анатолія Скабенка, голови постійної комісії з питань бюджету, комунальної власності та соціально-економічного розвитку міської ради Ігоря Леусова, голови комісії з питань забезпечення законності та правопорядку, Регламенту роботи Борзнянської міської ради Олени Сенчи, голови комісії з питань земельних відносин на території міської ради та питань охорони навколишнього середовища міської ради Леоніда Сутченка, депутатів районної ради Олексія Василенка, Людмили Грицик, голів районних організацій політичних партій ВО «Батьківщина» Ірини Івахно, Радикальної партії Олега Ляшка Михайла Максимцова, Аграрної партії Андрія Козішкурта, голів профспілок Олега Демченка, Лариси Адаменко, Вікторії Турути, Наталії Василенко, головного лікаря ЦРЛ Тетяни Стовби, головного лікаря КЗ БРР «Центр ПМСД» Анатолія Обозного, начальника відділу освіти райдержадміністрації Ірини Кошленко, начальника відділу культури райдержадміністрації Марії Рогової, кореспондента газети «Вісті Борзнянщини» Михайла Москаленка та директора районного радіомовлення Ірини Плющ.
Голова районної державної адміністрації Віра Проскура звернулася до всіх присутніх з проханням об’єднати зусилля, вислухати кожного і разом вирішити дане питання: «Ми зібралися з однією ціллю – знайти можливість виплатити заробітну плату працівникам дитячих садків та закладів культури міста».
Голова районної ради Віктор Горбащенко висловив думку про спільність проблеми з виплати заробітної плати, як району, так і міста, запевнив, що районна рада готова до співпраці і ніколи не стояла осторонь при вирішенні гострих проблем.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації Антоніна Торосян повідомила, що станом на 01 березня 2018 року Борзнянською міською радою допущено невиплату заробітної плати за лютий місяць працівникам дошкільних закладів міста та закладів культури в сумі 575,2 тис. грн., в тому числі не виплачено аванс лютого в сумі 231,7 тис. грн. та не проплачені енергоносії в сумі 111 тис. грн.
Районний бюджет на 2018 рік затверджений по установах, що фінансуються з районного бюджету з дефіцитом коштів по заробітній платі більше 11,5 млн. грн. та енергоносіях більше 3,5 млн. грн. Обслуговуючий персонал загальноосвітніх шкіл забезпечений лише на 7,5 місяців, педагогічний персонал забезпечений коштами на 10,5 місяців, а працівники охорони здоров`я на 9,5 місяців. Енергоносіями загальноосвітні заклади та заклади охорони здоров`я забезпечені лише на півроку. З метою зменшення дефіциту коштів рішенням районної ради, залишок коштів загального фонду, що склався станом на 01.01.2018 року в сумі 1,2 млн. грн. направлено на заробітну плату обслуговуючому персоналу та закладам охорони здоров`я. Залишок коштів освітньої субвенції в сумі 2,7 млн. грн. направлено на заробітну плату педагогічним працівникам.
Фінансовий ресурс районного бюджету на 2018 рік обмежений в порівнянні з 2017 роком, в зв’язку із створенням трьох об’єднаних територіальних громад та переходом їх на прямі міжбюджетні відносини. Районний бюджет в зв’язку з відсутністю коштів на рахунку не має змоги вчасно виплачувати заробітну плату, станом на 01.03.2018 року кредиторська заборгованість по заробітній платі в районному бюджеті склала 3,2 млн. грн. Але поряд з цим районний бюджет в повному обсязі виконав вимоги п. 20 Бюджетного Кодексу України. Сума іншої дотації міському бюджету на 2018 рік затверджена на рівні 2017 року і складає 6,3 млн. грн.
Додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджету на здійснення переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я у 2017 році район отримав майже 14 млн. грн. а в 2018 році 5 млн. грн., що на 9 млн. грн. менше. Дана додаткова дотація використовується ст. 103-6 Бюджетного Кодексу України на загальноосвітні заклади, крім заробітної плати педагогів та енергоносії закладам охорони здоров`я. З 5 млн. грн. кошти передбачені на загальноосвітні школи, на заробітну плату обслуговуючому персоналу в сумі 3,430 млн. грн., на енергоносії установам охорони здоров`я в сумі 1,570 млн. грн.
До обговорення долучилися Ірина Івахно, Андрій Козішкурт, Людмила Грицик, Михайло Максимцов, Віктор Бурий, Тетяна Стовба, Антоніна Торосян, Анатолій Койда.
Голова постійної комісії з питань бюджету, комунальної власності та соціально-економічного розвитку міської ради Ігор Леусов запропонував компромісне вирішення питання, яке підтримали всі присутні, крім міського голови Анатолія Койди.
Голова районної державної адміністрації Віра Проскура підвела підсумки роботи та подякувала всім присутнім за роботу.