Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old
back

Як отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

12 вересня 2018

Держава вживає всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів. Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 року № 268 (із змінами) затверджено Порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
Порядком передбачено, що право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка під час здійснення антитерористичної операції не досягла 18 років (повноліття), які внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:
1) отримала поранення, контузію, каліцтво;
2) зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства;
3) була викрадена або незаконно вивезена за межі України;
4) залучалася до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;
5) незаконно утримувалася, у тому числі в полоні;
6) зазнали психологічного насильства.
Статус надається органом опіки та піклування, у тому числі за місцем реєстрації проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи, або за місцем проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, або за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.
Для надання статусу законний представник дитини або у разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, її родичі (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра), вітчим, мачуха, представник органу опіки та піклування подають до служби у справах дітей заяву про надання статусу, згоду на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» і засвідчені в установленому порядку копії таких документів:
1) свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
2) документа, що посвідчує особу заявника;
3) документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини (у разі коли дитина постійно проживає/перебуває у закладі охорони здоров’я, закладі освіти або іншому дитячому закладі, – документа, що підтверджує факт перебування дитини в такому закладі) або родинні стосунки між дитиною та заявником;
4) довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи або документа, що підтверджує проживання (перебування) дитини у населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, відповідно до Переліку;
5) інші документи, зазначені у пункті 6 Порядку, в залежності від обставин, передбачених у підпунктах 1-6 Порядку.
Дитина, якій виповнилося 14 років, має право самостійно звернутися до служби у справах дітей та подати необхідні документи.
Рішення про надання або відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу за результатами розгляду комісією з питань захисту прав дитини поданих заявником документів.
За більш детальною інформацією з даного питання звертайтесь до служби у справах дітей Борзнянської районної державної адміністрації, що знаходиться за адресою: вул. Пантелеймона Куліша 104, м. Борзна, тел. (04653)21-432.

Тетяна Сідун,
начальник служби у справах дітей райдержадміністрації