Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old
back

Цій дитині потрібна родина! Дитяча мрія – щоб поряд були мама і тато!

12 вересня 2018

«Мрію мати свою сім’ю, у якій я буду найщасливішою дитиною. Моя сім’я мені часто сниться… А ще я хочу мати братика або сестричку, яких я буду дуже любити. Мені важко одному. Мене ніхто не любить по справжньому, і я розумію, що нікому не потрібен. Коли мені щось болить або я чимось зажурений, я не маю з ким про це поговорити. Мені ніхто не читає казок, мене ніхто не цілує, коли лягаю спати. Я один… Я не хочу цукерок та іграшок. Найбільше в світі я хочу мати маму і тата, щоб вони любили мене по справжньому і турбувалися про мене. Я хочу, щоб мене пригорнула до себе мама і сказала, що любить мене!»
Дорогі мами, батьки, всі дорослі! Це крик маленької, осиротілої душі. Ці слова може сказати кожна дитина, яка проживає у державному закладі через те, що осиротіла, або яку через певні причини позбавили батьківського піклування. Таких дітей сотні. Вони залишилися самі зі своїми поки що дитячими проблемами. Хоча держава дбає про них, проте найголовнішу їх потребу, на жаль, задовольнити вона не може. Це потреба в любові, турботі, щасливому дитинстві, яку може забезпечити тільки справжня сім’я.
Тому, хто виріс у родині, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилась без батьків. Майже безпорадна, без батьківської підтримки і любові, вона залишається наодинці зі складними життєвими проблемами. В Україні існує чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Це – усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Вони забезпечують соціальний захист, захист майнових і житлових прав дитини, догляд, виховання, подолання психологічних травм, задоволення щоденних потреб дитини, яка залишилась без піклування батьків.
Усиновлення (удочеріння) є найбільш прийнятною і сприятливою формою виховання, за якої дитина повністю прирівнюється до рідних дітей, набуває в особі усиновителів батьків, рідну сім’ю.
Встановлення опіки та піклування стосується громадян, які перебувають переважно в сімейних, родинних стосунках із дітьми цієї категорії. для забезпечення їх виховання, освіти, розвитку і захисту їх прав та інтересів.
Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, яку створює за бажанням подружжя або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейного виховання і спільного проживання не менше ніж п’ятьом дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування. Прийомна сім’я – це сім’я, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 5 дітей на виховання та спільне проживання.
Прийнявши дитину у свою сім’ю, батьки не тільки рятують її від безнадійності, а й навчають звичних для нас та часто зовсім невідомих для дитини життєво необхідних навичок, а головне – діляться з нею любов’ю та турботою.
На даний час на обліку у службі у справах дітей перебуває 45 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 29 проживають в родинах опікунів, піклувальників, 10 виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу. 6 дітей даної категорії все ж перебувають в державних закладах та потребують влаштування до родин.
Дорогі батьки! Діти мріють про щасливу сім’ю! Сподіваються, що хтось їх полюбить по-справжньому і назве своїм сином чи донькою. Зважтеся на цей крок! Ваша дитина на вас чекає!
Якщо хтось вирішить взяти на виховання дитину, дати їй шанс вирости у люблячій родині – звертайтеся до служби у справах дітей Борзнянської районної державної адміністрації. Чекаємо вас за адресою: вул. Пантелеймона Куліша, 104, м. Борзна.

Тетяна Сідун,
начальник служби у справах дітей райдержадміністрації

Софійка, 2015 року народження

Катерина, 2013 року народження

Андрійко, 2011 року народження

Юрій, 2001 року народження