Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old
back

200-річчя від Дня народження П. Куліша. Свято, що об’єднує людей

09 серпня 2019

На території обласного історико-меморіального музею-заповідника «Ганнина Пустинь» відбулося мистецьке свято до 200-ої річниці з дня народження українського письменника, історика, поета, етнографа, публіциста Пантелеймона Куліша.

Урочистості розпочалися з відкриття меморіальної дошки на честь земляка, Героя України, українського державного діяча Івана Степановича Плюща, завдяки зусиллям і допомозі якого було створено історико-меморіальний музей-заповідник «Ганнина пустинь», засновано Чернігівське міське відділення Міжнародного благодійного фонду Пантелеймона Куліша та вийшло з друку двотомне видання «Пантелеймон Куліш – особистість, письменник, мислитель».

Почесне право відкрити меморіальну дошку було надано виконувачу обов’язків голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталії Романовій, заступнику голови Чернігівської обласної ради Арсену Дідуру, голові ради товариства «Чернігівське земляцтво», почесному громадянину Чернігівської області Віктору Ткаченко.

Вшановуючи творчість Пантелеймона Куліша всі бажаючі поклали квіти на могили письменника, Ганни Барвінок та Василя Білозерського. Настоятель храму Святої Великомучениці Катерини Православної церкви України протоієрей Роман Кіник відправив заупокійну літію.

Зі словами вітання до присутніх звернулися виконувач обов’язків голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова, заступник голови Чернігівської обласної ради Арсен Дідур, голова ради товариства «Чернігівське земляцтво» Віктор Ткаченко, голова районної державної адміністрації Віра Проскура, українська художниця декоративного мистецтва, мистецтвознавець Ніна Саєнко, генерал-отаман козацького війська України Олег Проценко та інші почесні гості.

«Мабуть не знайдеться жодного українця в цілому світі, який не знав би і не чув про Пантелеймона Олександровича. Він одним з перших почав писати українською мовою наукові праці, чим сприяв закладанню основ української наукової мови. Його подвижницька діяльність була присвячена збереженню національної самобутності рідного народу, розбудові української культури, розвитку нашої мови та літератури. Як патріот України, непохитний борець за збереження і розвиток самобутності українського народу, його звичаїв і традицій, він трудящою рукою все своє життя прагнув вивести український етнос, його літературу на широку дорогу світового культурного доробку, але при цьому обов’язково зберегти національну своєрідність», – наголосила Віра Проскура.

Академічний народний хор обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм, аматорські колективи району подарували численним гостям свята чудову концертну програму. Також всі охочі мали можливість ознайомитися з експозицією музею та оглянути виставку майстрів декоративно-прикладного мистецтва.