back

Відбулася нарада по розподілу субвенції

04 вересня 2019

У гарячій та суперечливій атмосфері відбулася сьогоднішня нарада, ініційована та проведена під головуванням Віри Проскури – голови райдержадміністрації, щодо розподілу коштів субвенції, виділених з державного бюджету за підтримки народного депутата України Валерія Давиденка, для соціально-економічного розвитку міста Борзни.

Активну участь у нараді взяли: заступник голови районної ради Андрій Козішкурт, Борзнянський міський голова Анатолій Койда, керівник приймальні народного депутата Валерія Давиденка Микола Галепа, представники районної державної адміністрації, галузей освіти, культури, медицини, та соціального захисту населення.

Слід зазначити, що до РДА надійшли пропозиції від Борзнянської міської ради стосовно об’єктів використання даних коштів.

Віра Андріївна, маючи своє бачення та враховуючи пропозиції керівників бюджетних установ вище згаданих галузей, зазначила : «Я не мала морального права сама вирішувати це питання і тому винесла на обговорення перелік об’єктів, які необхідно першочергово включити до відповідного розпорядження. Я впевнена на 200%, що ці кошти ми отримали завдяки народному депутату Валерію Давиденку. І напевно, держава вирішила, що доцільно кошти дати саме на районний бюджет, а не на міський, щоб їх можна було використати на заклади м.Борзни».

Спочатку Віра Проскура озвучила пропозиції міської ради та пропозиції РДА з приводу використання коштів субвенції державного бюджету на соціально-економічний розвиток м.Борзни.

Кожен учасник наради мав можливість висловити свою думку та бачення відносно даного питання.

Для обґрунтування своїх пропозицій першим слово мав міський голова Анатолій Койда, який категорично не згодився із запропонованим адміністрацією переліком об’єктів, а натомість висловився про перерахування всіх коштів у громаду.

На сьогодні, об’єкти комунальної власності (школи, дитсадки, заклади культури, медицини тощо), ще не передані на баланс Борзнянської міської ради, тому міський голова не вбачає за потрібне на даному етапі витрачати кошти на ці об’єкти.

Про це у своєму виступі зазначив заступник голови районної ради Андрій Козішкурт, підтримуючи голову райдержадміністрації та намагаючись врегулювати конфліктну ситуацію: «На сьогодні наша Борзнянська громада не повноцінна (без закладів соціальної сфери), тому міський голова у розподілі цих 9 млн.104 тис.146 грн. взагалі не звертає увагу на ці заклади. Розуміючи що важливіше – дах чи дорога, я надаю перевагу завершенню робіт по перекриттю даху будинку культури, оскільки скоро розпочнеться осінній сезон дощів, що призведе до небажаних наслідків».

Своє бачення висловила і голова районного комітету профспілки медичних установ, депутат Борзнянської міської ради Вікторія Турута. Вона беззаперечно підтримала розподіл коштів РДА, звертаючи увагу присутніх на першочерговість виділення коштів для лікарні на придбання автомобіля, який вкрай необхідний для жителів громади та району. Транспорт у лікарні вже застарілий, «наймолодшому» – більше 22-ти років, довезти пацієнта до обласної лікарні зазвичай проблематично. «Що стосується доріг, ми хочемо їздити по європейських дорогах, а не латати латку на латці», – зазначила виступаюча. Думку Вікторії Іванівни підтримав і Микола Злотаренчук – медичний директор КНП «Борзнянська ЦРЛ».

Керівник первинної ланки сімейної медицини Анатолій Обозний наполіг на необхідності проведення капітального ремонту приміщення колишнього дитячого відділення, зокрема утеплення (придбання вікон, дверей, системи опалення тощо), до якого найближчим часом планується перехід Борзнянської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, і яка в майбутньому перейде до ОТГ.

Ганна Федченко – директор Борзнянського територіального центру соціального обслуговування, висловила прохання щодо придбання багатофункціональних ліжок для будинку престарілих, а завідувач Борзнянського стаціонарного відділення Марина Варзагер зауважила, що дані ліжка значно покращили б перебування одиноких непрацездатних громадян та якість догляду за ними в даному закладі. Вони вже кілька років поспіль турбуються про придбання цих ліжок.

Завідувачка дитячого садка «Світлячок» Любов Драбинога порушила питання необхідності у проведенні капітального ремонту харчоблоку. «Дитячий садок функціонує з 1977 року. Його харчоблок розрахований тільки на одне приміщення, а саме на 120 дітей, а зараз у нас виховується та харчується 250 дошкільнят, тому виділення коштів на даний об’єкт є вкрай необхідним», – зазначила Любов Володимирівна.

У словах директора гімназії ім. П. Куліша Анни Рябоштанової звучало прохання до прийняття компромісних рішень: «Якщо є проблеми освітянські – їх треба вирішувати. І, як у Вас, Анатолій Миколайович, болить серце за Борзну і за борзнянців, так і у Віри Андріївни. І на сьогодні вам делеговано повноваження турбуватися про людей громади та про підростаюче покоління, бо на першому місці у влади – людина».

Директор ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Х. Алчевської Зінаїда Москаленко наголосила на постійному зростанні вимог до педагогів в зв’язку з чим оновлення та осучаснення класів є дуже важливим, адже діти – наше майбутнє і якість їхньої освіти повинна бути на найвищому рівні.

Завідувачка сектору освіти Ірина Кошленко повністю підтримала вищезгаданих керівників освітніх закладів та наполягла на першочерговому вирішенні ними порушених проблем.

Усі вище зазначені комунальні заклади, невдовзі будуть передані до ОТГ, тому їхні керівники повністю підтримали запропонований райдержадміністрацією перелік об’єктів для першочергового фінансування.

За результатами обговорення, дослухаючись до думки кожного доповідача, голова районної державної адміністрації Віра Проскура підписала розпорядження «Про затвердження Переліку об’єктів і заходів, що фінансуються за рахунок субвенції», копії якого замовники отримають найближчим часом.