back

Через українсько-російський державний кордон — за новими правилами

02 січня 2020

18 грудня Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 1056 «Про дію окремих положень міжнародних договорів України з Російською Федерацією». Відтак, з 1 березня наступного року українці не зможуть перетинати державний кордон з Російською Федерацією на підставі паспорта громадянина України або свідоцтва про народження для дітей віком до 16 років.

Зміни стосуються лише режиму виїзду громадян України з її території до РФ. При в’їзді ж Державна прикордонна служба здійснюватиме безперешкодний пропуск громадян України з внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження.

Таке рішення, в першу чергу, має на меті удосконалити процедури прикордонного контролю громадян України під час виїзду до РФ, а також запобігти випадкам використання підробок паспорта громадянина України (у формі книжечки) та свідоцтва про народження з огляду на низький ступінь захисту цих документів.

Водночас зменшується час проходження прикордонного контролю кожного громадянина, оскільки для перевірки даних особи відомості закордонних паспортів зчитуються спеціальними приладами.

Аби упередити виникнення ускладнень під час перетину українсько-російського державного кордону, Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам, які проживають у прикордонних районах Луганської, Донецької, Сумської, Харківської та Чернігівської областей, завчасно подбати про оформлення закордонних паспортів.

 

За інформацією Міністерства закордонних справ України