back

На контролі реформування вторинної ланки медицини

10 лютого 2020

Сьогодні відбулося перше засідання робочої групи з питань розробки плану розвитку КНП «Борзнянська центральна районна лікарня», яка утворена на виконання п.4 Положення про госпітальну раду та протокольного рішення засідання госпітальної ради Чернігівського госпітального округу.

Трансформація охорони здоров’я – це поетапний план складних змін в медичних закладах з переходом на нову модель фінансування.

В ході наради голова районної ради Віктор Горбащенко повідомив алгоритм дій щодо реформування вторинної ланки надання медичної допомоги у районі.

На сьогодні Борзнянська ЦРЛ готова до заключення договору з Національною службою здоров’я України. Змінено юридичний статус і перетворено на комунальне некомерційне підприємство, отримано ліцензію на надання медичної допомоги, наркотичні засоби, заклад включений до електронної системи охорони здоров’я та комп’ютеризовано.

Головний лікар КНП «Борзнянська центральна районна лікарня» Тетяна Стовба наголосила, що починаючи з 1 квітня в Україні стартує другий етап медичної реформи, вона окреслила основні очікувані результати її реалізації та зупинилася на ключових проблемних моментах, які потребують спільного вирішення.

У Борзнянському районі 4 об’єднані територіальні громади і сьогодні ми маємо крім районного бюджету і бюджети ОТГ, тому і фінансування на утримання медичного закладу має лягти рівномірно на усі бюджети.

Борзнянська ЦРЛ має непогану лікувальну базу, де лікуються пацієнти із всього району. Незважаючи на непрості зміни у системі охорони здоров’я, районна лікарня повинна функціонувати і для цього потрібно згуртувати всі зусилля.