back

День вишиванки

21 травня 2020

У культурі кожного народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. В Україні таким символом є вишиванка – своєрідний унікальний код українського етносу з зашифрованими оберегами та знаками.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно молоде, але таке улюблене народне свято, покликане сприяти єдності й культурному відродженню всього багатонаціонального українського народу.

Традиційно в Україні цей день відзначається в третій четвер травня. Цьогоріч – День вишиванки припадає на 21 травня.

Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції «Всесвітній день вишиванки» і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також всі охочі підтримати Україну.

День вишиванки — це не лише привід показати красу свого вишитого строю, але й можливість на повні легені сказати: «Я українець/українка — це моя історія та культура, і я нею пишаюсь». Адже стати учасником Дня вишиванки надзвичайно просто: варто лише вдягнути вишиту річ чи убрання з національними принтами, і ти частина історії своєї країни, частина її культури та самобутності.

Упевненні, що цього дня ви будете випромінювати радість та гарний настрій (навіть, якщо з неба падатиме дощ :))