back

Безпека та захист дітей – одне з важливих питань сьогодення

23 червня 2020

Діти – це надія на майбутнє, упевненість у розвитку держави й суспільства, підтримка та опора для батьків, гордість вихователів, вчителів.

 

 

На жаль, в умовах сучасного часу малюки й підлітки не достатньо захищені. Особливої уваги потребує питання про захист підростаючого покоління від жорстокого поводження та здійснення інших заходів щодо забезпечення їхньої безпеки.

 

Міністерство соціальної політики спільно з Національною поліцією України реалізує державну політику у сфері захисту дітей, запобігання та протидії домашньому насильству, забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання безпеки й порядку.

 

В умовах, установлених карантинними обмеженнями, існують значні ризики загострення в суспільстві проблем неналежного виконання батьками своїх обов’язків, уживання алкоголю, наркотичних засобів, домашнє насильство, жорстоке поводження з дітьми тощо.

 

Окремим фактором ризику є повернення дітей із закладів інституційного догляду до рідних сімей, 80% вихованців яких – діти з особливими освітніми потребами.

 

З метою захисту прав та інтересів дітей 23 червня 2020 року голова районної державної адміністрації Лариса Осадчук та начальник Борзнянського ВП Бахмацького ВП ГУНП в Чернігівській області Олександр Харченко затвердили «План спільних дій», спрямований на організацію безпечного середовища для дітей.

 

Планом передбачено: спільне навчання, підвищення кваліфікації працівників служби у справах дітей та поліцейських ювенальної превенції, патрульних поліцейських, дільничих офіцерів поліції, які займаються регулюванням безпеки та соціального захисту дітей; планування та проведення спільних заходів з відвідування сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, виявлення дітей, які залишилися без батьківського піклування; спільні виїзди з метою перевірки звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми, перебування дітей у ситуації небезпеки; проведення спільних робочих нарад, круглих столів з розгляду проблемних питань у сфері забезпечення безпеки дітей.