back

Небезпека сьогодення

30 липня 2020

Щороку 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році. По всій країні проводиться інформаційна кампанія з цього питання, до якої долучилися і працівники сектору культури, молоді та спорту Борзнянської РДА.

 

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ столітті для жодної країни світу, включаючи Україну. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують.

 

З метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему Борзнянська центральна районна бібліотека відзначила цей день інформаційною викладкою літератури щодо протидії торгівлі людьми. На експозиції зацікавлений читач знайде видання, які дають змогу ознайомитись з різними аспектами торгівлі людьми та її наслідками.

 

Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об’єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.

 

Також необхідно пам’ятати, що потрапити у пастку торгівців людьми можна і в межах своєї країни. Будьте обережними та обізнаними щодо торгівлі людьми!

 

Важливі контакти!

Якщо Ви або Ваші рідні потрапили у ситуацію торгівлі людьми, зверніться по допомогу:

  • Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів – 0-800-505-501, 527;
  • Міністерство закордонних справ України – (044) 238 16 57;
  • Укрбюро Інтерполу (розшуку осіб, зниклих за кордоном – (044) 256 12 53;
  • Департамент боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України (постраждалим за кордоном або в межах України) – (044) 374 37 85;
  • Урядова «гаряча лінія» – (044) 284-19-15.