back

Дрони, які літатимуть над військовими частинами (підрозділами) будуть конфісковані, а їх власників затримуватимуть

30 липня 2020

З метою попередження та недопущення випадків застосування БПЛА над військовими об’єктами Збройних Сил України нагадуємо про заборону польотів квадрокоптерів над Борзнянським районним територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.

 

Управління Служби безпеки України в Чернігівській області нагадує, що всі помічені безпілотні літальні апарати над військовими частинами, об’єктами та полігонами будуть конфісковані.

 

Особи, які здійснювали запуск або керували цими БПЛА, будуть затримані та притягнуті до відповідальності.

 

СБУ звертається до громадян із проханням повідомляти про підозрілих осіб поруч із військовими об'єктами або в місцях розташування військ.

 

Телефони довіри Управління СБУ в Чернігівській області: 0462-676-208, 0800-501-482.

 

Згідно чинних правових норм, що регулюють використання повітряного простору польоти не виконуються над:

  • об’єктами (зонами), які визначені Міністерством оборони України, Міністерством інфраструктури України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною прикордонною службою України, Службою безпеки України, Національною поліцією України, Національною гвардією України;
  • Державною фіскальною службою України, Службою зовнішньої розвідки України, Управлінням державної охорони України, іншими військовими формуваннями та правоохоронними структурами, утвореними відповідно до законів України, та відносно яких здійснюється охорона/державна охорона.

 

В інших випадках польоти безпілотного повітряного судна (далі – ПС) масою до 20 кг включно та усі без винятку польоти безпілотного ПС масою більше 20 кг виконуються у межах спеціально встановлених зон та маршрутів з дотриманням вимог щодо подання заявок на ВПП, отримання дозволів та умов ВПП, інформування органів управління Повітряних Сил ЗС України, органів Державної прикордонної служби України, органів ОЦВС, органів ОПР/УПР.

 

Використання повітряного простору з порушенням нормативно-правових актів тягне за собою стягнення штрафу в розмірі від 1020 до 8500 гривень. У разі небезпеки для повітряних польотів власник апарата може бути притягнутий до кримінальної відповідальності.