05 січня 2021
На виконання протокольного рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській ОДА, сьогодні відбулося засідання аналогічної комісії при райдержадміністрації. Про посилення заходів біобезпеки з метою недопущення поширення збудника грипу птиці доповів Косенко Микола Миколайович – заступник начальника – начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Борзнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, заступник голови комісії.
Щоб попередити потрапляння збудника цього захворювання, в Чернігівській області щорічно здійснюється його моніторинг шляхом проведення лабораторних досліджень у птахогосподарствах, приватному секторі, серед дикої перелітної та зоопаркової птиці.
За підсумками засідання комісії було погоджено заходи для проведення кампанії з пероральної імунізації.
Довідково:
Грип птиці, це висококонтагіозна вірусна хвороба птахів, для якої характерний гострий перебіг з явищами септицемії, ураженням органів дихання та травлення.
На грип хворіє птиця будь-якого віку, а смертність при захворюванні досягає 80-100 %. Наразі лікування пташиного грипу не розроблено!
На «пташиний грип» можуть хворіти люди. Так, одночасна циркуляція людських типів вірусів грипу (H1N1, H3N2, H2N2) і високопатогенних штамів пташиного грипу (H5N1, H7N3) може призвести до утворення пандемічного варіанта вірусу пташиного грипу H5N1, що є небезпечний для людини.
Дії при підозрі на захворювання: