back

Проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

05 січня 2021

На виконання протокольного рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській ОДА, сьогодні відбулося засідання аналогічної комісії при райдержадміністрації. Про посилення заходів біобезпеки з метою недопущення поширення збудника грипу птиці доповів Косенко Микола Миколайович – заступник начальника – начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Борзнянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області, заступник голови комісії.

 

Щоб попередити потрапляння збудника цього захворювання, в Чернігівській області щорічно здійснюється його моніторинг шляхом проведення лабораторних досліджень у птахогосподарствах, приватному секторі, серед дикої перелітної та зоопаркової птиці.

 

За підсумками засідання комісії було погоджено заходи для проведення кампанії з пероральної імунізації.

 

Довідково:

Грип птиці, це висококонтагіозна вірусна хвороба птахів, для якої характерний гострий перебіг з явищами септицемії, ураженням органів дихання та травлення.

На грип хворіє птиця будь-якого віку, а смертність при захворюванні досягає 80-100 %. Наразі лікування пташиного грипу не розроблено!

На «пташиний грип» можуть хворіти люди. Так, одночасна циркуляція людських типів вірусів грипу (H1N1, H3N2, H2N2) і високопатогенних штамів пташиного грипу (H5N1, H7N3) може призвести до утворення пандемічного варіанта вірусу пташиного грипу H5N1, що є небезпечний для людини.

 

Дії при підозрі на захворювання:

  1. обов’язково повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини державних установ про всі випадки загибелі птиці або про не властиву їм поведінку;
  2. до прибуття спеціалістів ветеринарної медицини, дотримуючись правил особистої гігієни, ізолювати підозрілу на захворювання птицю.