Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://borzadm.cg.gov.ua/old

07 жовтня 2011

Робота щодо розвитку підприємництва протягом січня – грудня 2018 року була направлена на виконання заходів «Програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 роки».
У сфері малого бізнесу зареєструвалися 78 фізичних осіб-підприємців, а припинили свою діяльність за власним рішенням 61 особа підприємець (в т.ч. 6 осіб з надання побутових послуг).
Реєстрацій по створенню юридичних осіб здійснено 17, а по припиненню діяльності – 7.
Малий бізнес охоплює практично всі сфери економіки району. Переважна частина суб’єктів підприємницької займається торгівельною діяльністю.
За оперативними даними станом на 1 січня 2019 року в малому та середньому підприємництві кількість діючих юридичних осіб становить 215 од., фізичних осіб – 509 од.
Станом на 01.01.2019 року сферу побутового обслуговування на території Борзнянського району забезпечують 1 підприємство ТОВ ТКВП «Світанок» та 45 приватних підприємців, які надають населенню побутові послуги, зокрема по ремонту побутової техніки, фото-послуги, технічне обслуговування та ремонт автомобілів, ремонт та переробка одягу, надання послуг салонами краси та ряд інших.
Служба зайнятості реалізує комплекс заходів щодо підтримки та розвитку підприємницької ініціативи серед безробітних. Надаються організаційні та консультаційні послуги особам, які мають намір започаткувати свій власний бізнес. Для цього запроваджено проведення консультаційних семінарів «Як розпочати власний бізнес» та «Від бізнес-ідеї до власної справи».
Бажаючі відкрити власну справу навчаються основам ведення бізнесу та отримують допомогу у розробці бізнес-планів на курсах цільового призначення «Підприємець-початківець».
В районі функціонує районний центр надання адміністративних послуг (ЦНАП). Метою діяльності ЦНАП є побудова ефективної системи надання адміністративних послуг органами виконавчої влади району, удосконалення та спрощення порядку надання адміністративних послуг структурними підрозділами Борзнянської районної державної адміністрації, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, зменшення затрат сил та часу суб’єктами отримання адміністративних послуг шляхом зменшення кількості відвідувань заявниками посадових осіб, відповідальних за надання адміністративної послуги, забезпечивши їх надання за принципом «єдиного вікна».
Діяльність центру надання адміністративних послуг при Борзнянській районній державній адміністрації спрямована на створення зручних і сприятливих умов отримання послуг громадянами, суб’єктами господарювання, забезпечення відкритості інформації про діяльність органів виконавчої влади.
Протягом 2018 року було надано 9764 послуг, за цей час до районного бюджету надійшло 914,4 тис. грн.
Протягом 2018 року до Зведеного бюджету від суб’єктів малого підприємництва надійшло 60 103,9 тис. грн. До місцевого бюджету надійшло 36 508,9 тис. грн., що на 28,9% більше ніж за відповідний період 2017 року.
У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до Зведеного бюджету від суб’єктів малого підприємництва збільшились 11,4%.
Надходження від суб’єктів середнього підприємництва склали 47 274,1 тис. грн., в т.ч. до Державного бюджету – 20 775,1 тис. грн.