back

07 квітня 2012

Щодо відзначення Дня Соборності та Свободи України


Згідно Указу Президента України Віктора Януковича від 30.12.2011 року № 1209/2011 в України з’явилося нове свято — День Соборності та Свободи України.

11 січня 2012 року в облдержадміністрації відбулася робоча нарада з питання відзначення Дня Соборності та Свободи України, Дня пам’яті жертв Голокосту та Дня пам’яті Героїв Крут, на якому розглядалися найважливіші питання у проведенні відповідних заходів.

13 січня був затверджений відповідний план підготовки та відзначення в області Дня Соборності та Свободи України.

20 січня до Дня Соборності та Свободи України в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм відбулися урочисті збори та святковий концерт за участю голови облдержадміністрації Володимира Хоменка, голови обласної ради А. Мельника та Чернігівського міського голови О. Соколова. В. Хоменко у вітальному виступі зазначив: «Значення Свободи як невід'ємної складової незалежної України набуває особливого змісту і стає нерозривно пов'язаним з Соборністю наших земель. Історичний момент і значимість Свободи та Соборності диктує необхідність підсилення цих складових Незалежності в свідомості народу, в нашій традиції та в історії нашої Державності».

Від учасників урочистих зборів на вшанування пам’яті борців за незалежну Україну було покладено квіти до пам’ятного знаку «Борцям за волю та незалежність України» та пам’ятника Т. Г. Шевченку.

22 січня делегація Чернігівської області на чолі з головою облдержадміністрації В. Хоменком та головою обласної ради А. Мельником взяла участь в урочистостях з нагоди Дня Соборності та Свободи України у Національному палаці мистецтв «Україна» у м. Києві.

В усіх районах та містах області відбулися урочисті заходи з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України: пройшли святкові концерти, були організовані покладання квітів та ін.


Прес-служба облдержадміністрації