back

Кулішове свято урочисто відзначили в Мотронівці

10 серпня 2017

9 серпня на базі історико-меморіального музею-заповідника «Ганнина Пустинь» - маєтку Білозерських-Кулішів на хуторі Мотронівка відбулося літературно-мистецьке свято, присвячене 198-й річниці з Дня народження великого українського письменника, поета, драматурга, публіциста, критика, українознавця, громадсько-культурного діяча Пантелеймона Олександровича Куліша.

Урочистості розпочалися з покладання квітів до могил Пантелеймона Куліша, Ганни Барвінок. Олександри Білозерської та поминальної панахиди.

Зі словами вітання до присутніх звернулися перший заступник голови обласної державної адміністрації Леонід Сахневич, голова районної державної адміністрації Віра Проскура, директор Департаменту культури і туризму, національності та релігій облдержадміністрації Олександр Левочко, голова районної ради Віктор Горбащенко.

«Сьогодні на Борзнянщині свято: 198 років тому, 7 серпня, на передодні православного свята Пантелеймона, народився відомий український письменник, історик та етнограф Пантелеймон Куліш. Ми з вдячністю згадуємо його як засновника першого українського журналу «Основа», перекладача Біблії українською мовою, автора історичного роману «Чорна рада». Як патріот України, непохитний борець за збереження і розвиток самобутності українського народу, його звичаїв і традицій, він трудящою рукою все своє життя прагнув вивести український етнос, його літературу на широку дорогу світового культурного доробку, але при цьому обов’язково зберегти національну своєрідність» - зауважила очільниця району.

Гості свята, які з’їхалися звідусіль, мали можливість ознайомитися з експозицією музею, з виставкою робіт юних талантів Борзнянщини, насолодитися виступами творчих колективів області та району.