Угода мерів – Схід – це провідна ініціатива, започаткована Європейським Союзом, що охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов’язанням, підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 20% до 2020 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя.

Підписанти Угоди отримують можливість:

  • поліпшити екологічну ситуацію і підвищити енергетичну безпеку завдяки впровадженню сучасних енергозберігаючих та енергоефективних технологій;
  • створити нові робочі місця завдяки залученню інвестицій;
  • скористатися різними механізмами технічної та фінансової підтримки;
  • застосувати у себе вдалий досвід інших учасників Угоди або поділитися власним досвідом з іншими містами;
  • продемонструвати прийняття додаткових зобов'язань заради зниження викидів парникових газів;
  • створити або посилити динаміку зниження викидів вуглекислого газу на території міста;
  • поліпшити якість і умови проживання громадян.

Крім того, участь в Угоді дозволяє отримати схвалення і визнання з боку Європейської комісії, забезпечити присутність у міжнародному масштабі, зокрема, через пропагування заходів на веб-сайті Угоди, залучити через місцеві органи влади фінансування від міжнародних фінансових установ та донорів, отримувати відгуки науково-технічного характеру щодо розроблених інструментів та методів, приймати участь у спеціальних дискусійних групах, семінарах та використовувати інші платформи обміну досвідом, консолідувати територіальний розвиток і зміцнити місцеве самоврядування.

В області напрацьований значний досвід співпраці в рамках Угоди мерів (11 міст-підписантів), завдяки чому деякі міста мають позитивні досягнення у сфері реалізації проектів з використанням енергоефективних технологій, збільшення доступності енергії, створення нових робочих місць, поліпшення соціального та економічного добробуту.

Зокрема, м. Мена стало переможцем грантового конкурсу в рамках програми Європейської Комісії «Демонстраційні проекти Угоди мерів», що фінансується із фондів Європейського Союзу. Загальний бюджет проекту становить 638 тисяч євро. За два роки реалізації проекту планується замінити в місті 1400 світильників системи вуличного освітлення на сучасні, а також оновити електромережі та щитові.

13-14 червня 2016 року у м. Луцьк в рамках Європейського тижня сталої енергетики пройшла Х Міжнародна конференція Асоціації «Енергоефективні міста України» на тему: «Угода Мерів – Схід: Нові горизонти та можливості». Від області взяла участь делегація Чернігівської області (більш 25 представників виконавчих комітетів міських рад та інші зацікавлені особи).
Чернігівська обласна державна адміністрація є територіальним координатором Угоди мерів – Схід і забезпечує стратегічне керівництво та технічну підтримку муніципалітетів, які її підписали.

Довідки за тел.: (0462) 675-016.
Більш детальну інформацію щодо умов підписання можна отримати, перейшовши за посиланням http:/www.uhodameriv.eu/about/covenant-step-by-step_uk.html

Угода між Генеральним директором з енергетики Європейської Комісії та Чернігівською обласною державною адміністрацією

Угода Мерів

30 пропозицій міст і містечок

Європейський тиждень сталої енергетики

Вебінар в рамках проекту «Угода мерів»